Strona główna » Artykuły na stronie Tesam.pl » Tesam na Targach Motoryzacyjnych » Targi Innowacyjności w Krakowie - 2010 r.

Targi Innowacyjności w Krakowie - 2010 r.

Data dodania: 15-01-2019
alt
Małopolskie Targi Innowacji - Biznes + Nauka 13.10.2010 r.


alt alt

Zaprezentowane innowacje:

S0000210 - Przyrząd do wyjmowania wtryskiwaczy - hydrauliczny (Ściągacz)

Produkt S0000210 to innowacyjne rozwiązanie, które ułatwia prace przy silnikach HDI Common Rail z wtryskiwaczami Bosch, oraz Siemens. Cały proces naprawy tym przyrządem jest prosty i wygodny. Wykonujemy go na samochodzie, bez wyjmowania silnika! Cała operacja wyjmowania wtryskiwaczy jest wykonywana przy użyciu siłownika z pompą hydrauliczną, oraz specjalnych adapterów. Cały zestaw oferowany przez firmę Tesam pasuje do silników 1.6, 2.0, oraz 2.2 HDI.

Przyrząd jest kompatybilny po zamontowaniu adapterów S0000215 i S0000129 z silnikami CDI Common Rail. Dodatkowo w ofercie są klucze do rozkręcania wtryskiwaczy o numerach S0000131 (klucz do cewki wtryskiwacza), S0000132 (klucz do zaworka Bosch), oraz S0000218 (klucz do zaworka Siemens).


S0000168 - Przyrząd do wymiany piasty koła VW, Seat, Skoda VW T5 - ściągacz piasty / łożyska

Nowością na rynku serwisowym jest przyrząd do wymiany piasty koła , który ułatwia prace przy samochodach VW, Seat, Skoda, oraz VW T5. Ściągacz piasty (łożyska), bo o nim mowa, wyznacza nowe, lepsze standardy. Sposób oraz jakość wykonania produktu stoi na najwyższym światowym poziomie. Każda wykonana część przechodzi dokładną analizę wytrzymałościową oraz jakościową, dzięki czemu można być pewnym, iż kupuje się produkt najwyższej jakości.

Cały proces naprawy tym przyrządem jest prosty i wygodny. Wykonujemy go na samochodzie, bez rozbierania i wyjmowania elementów docelowych. Czas potrzebny na wykonanie wyprasowania i wprasowania piasty zajmuje niespełna 30 minut. Wymianę piasty koła można wykonać na obu osiach w samochodzie VW T5 oraz na przedniej osi w samochodach takich jak: VW Polo, Skoda Fabia oraz Seat Ibiza.


S0000002 - Prasa do sworzni VW T4 , Mercedes Sprinter, VW LT

Prasa do wyprasowania i wprasowania sworzni bez demontażu wahacza znajduje zastosowanie w samochodach Mercedes Sprinter, VW LT – dolny sworzeń, oraz VW T4 – górny sworzeń. Przyrząd umożliwia wykonanie naprawy zgodnie z obowiązującą technologią producentów samochodów. Pozwala na skrócenie czasu naprawy samochodu do 25 minut.


S0000164 - Blokada rozrządu VW , Audi 2,0 TDI , 2,7 TDI , 3,0 TDI

W skład zestawu wchodzi blokada wału korbowego, blokady wałków rozrządu, blokada pompy wtryskowej, adapter oraz napinacz. Przyrząd znajduje zastosowanie w samochodach Audi A4 2,7 TDI  (05-09), A4 Quatro 2,0 TDI (05-06), Q7 3,0 TDI  (06-09), Volkswagen Touareg 3,0 V 6 TDI (08-) oraz Phaeton 3,0 V6 TDI (06-). Bez zastosowania tego przyrządu, można doprowadzić do uszkodzenia silnika.


S0000138 - Prasa do sworzni Renault Master, Opel Monvano

Prasa do wyprasowania i wprasowania sworzni bez demontażu wahacza. Znajduje zastosowanie w samochodach Renault Master, Opel Movano, Nissan Interstar - górny sworzeń. Przyrząd umożliwia wykonanie naprawy zgodnie z obowiązującą technologią producentów samochodów. Pozwala na skrócenie czasu naprawy samochodu do 30 minut.


S0000103 - VW, Audi - Frez do czopa wału Diesel

Frez służy do wyrównywania powierzchni czopa wału pod kołem pasowym, bez demontażu silnika i wymontowania wału co pozwala na skrócenie czasu naprawy, jak również konieczności wymiany uszczelek i uszczelniaczy. Skrócenie czasu naprawy z 16 godzin do 40 minut. W skład zestawu wchodzi frez z łożyskiem oporowym, 3 piloty prowadzące, oraz nakrętka dociskowa. Znajduje zastosowanie w samochodach VW, Audi z silnikami TDI.


S0000161 - Klucz do drążków kierowniczych TURBO

Minimalna średnica główki drążka do wymiany tym kluczem to 35mm a maksymalna, to 45mm. Nieustannie idąc w kierunku podniesienia standardów oferowanych produktów, Tesam zmienił konstrukcje klucza. Klucz został wyprodukowany z nowego materiału bardziej odpornego na uszkodzenia. Zmieniony materiał na rolki zapewnia również lepszy kontakt z gałką drążka. Wykonano nową rękojeść z bardziej szorstkiego materiał mniej ślizgającego się w rękach przy jego użyciu. Modyfikacji uległ także napęd klucza 24mm lub 1/2". Umożliwia to dowolny wybór pracy. Całkowita długość klucza wynosi 620mm, a średnica wewnętrzna komory drążka to 26mm.  


S0000134 - Przyrząd do wymiany piasty koła

Zestaw przystawek do prasy hydraulicznej do przeprasowania piasty / łożyska na przedniej osi. Zaletą tego urządzenia jest możliwość wymiany piasty (łożyska) zgodnie z obowiązującą technologią producenta samochodu tj. wprasowania zabezpieczenia wraz z piastą. Podczas wprasowania pierścień obejmuje zabezpieczenie wraz z łożyskiem, co umożliwia poprawne zabezpieczenie piasty ( łożyska). Znajduje zastosowanie w samochodach Skoda Fabia, VW Polo, Seat Ibiza.


S0000186 - Blokady rozrządu VW 2.5 TDI PD - 5-cylindrowy i 10-cylindrowy

Zestaw zawiera przyrząd do ustawienia wałka rozrządu, blokadę koła zębatego wałka rozrządu, przyrząd do ustalania położenia wałka rozrządu (2 sztuki), trzpień do blokowania wału korbowego, przyrząd do blokowania położenia wału korbowego i przyrząd do ustawienia położenia wału korbowego. Znajduje zastosowanie w samochodach Transporter T5 , Touareg , Phaeton. Wymiana rozrządu bez tego przyrządu jest niemożliwa i może doprowadzić do uszkodzenia silnika.
 

S0000006 - Ściągacz tulejek plastikowych przedniego wahacza Skoda Fabia VW Polo

Przyrząd służy do wprasowania tulejek bez konieczności demontażu przedniego wahacza oraz aluminiowej belki. Znajduje on zastosowanie w samochodach VW Polo, Skoda Fabia, Seat Ibiza. Cała operacja odbywa się bez wyjmowania zawieszenia z samochodu przez co skrócony został czas naprawy z 5 godzin do 40 minut. Wymiana tulei przy zastosowaniu tego przyrządu jest zgodna z obowiązującą technologią producenta.

 

Galeria z Targów:
krakow2010 krakow2010 krakow2010 krakow2010 krakow2010 krakow2010 krakow2010 krakow2010

Strona organizatora: Link do strony altalt

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Tesam na Targach Motoryzacyjnych
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Sklep internetowy shopGold